woensdag, december 09, 2009

Boom!

Misschien wel de allergrootste boom die we ooit gehad hebben stond gisteren op me te wachten in de tuin. GINORMISCH. De onderkant neemt bijna de breedte van de woonkamer in beslag.





P zette hem binnen en ik haalde meteen de doos met versiering van zolder. De oooooh's en aaaahhh's waren niet te tellen - kerstversiering is een beetje als een oude vriend die je een jaar niet hebt gezien en onverwacht tegenkomt in de stad, en waarmee je dan meteen herinneringen ophaalt, omdat je elkaar weliswaar niet iedere dag ziet, maar wel door en door kent. 'Oh, weet je nog? Toen waren we op de kerstmarkt'. 'Hee, die heb ik zelf geschilderd!'






De kinderen vergaapten zich aan al die schatten, en wilden hem toen zelf optuigen. En dat mocht. Natuurlijk.





Ook al betekende dat dat ik in de keuken op mijn handen moest gaan zitten om er niet zelf tussen te springen. De neuroot in mij heeft namelijk hele specifieke ideeen over hoe dit soort dingen moeten worden aangepakt. Uren kan ik bezig zijn met de lichtjes - als je voor je boom staat en je ogen half dichtknijpt, moeten de lichtjes precies zo verdeeld zijn dat ze de vorm van de boom hebben.







En nee, het is helemaal niet raar om tien keer met alle andere lichten uit midden in de kamer voor een kerstboom te staan met je ogen soort van dicht.


TOEVALLIG.






Dan de versiering. DE VERSIERING! Om te beginnen moeten de mooiste dingen vooraan en de wat mindere aan de raamkant. Dat vonden de kinderen op zich ook, ware het niet dan hun definitie van 'mooi' niet geheel strookt met die van mij.







Ten tweede moeten alle dingen die erin hangen ongeveer even ver uit elkaar. De ruimte ertussen moet ongeveer gelijk zijn. Uiteraard is ook de kleur van belang. De hoeveelheid Rood, Wit en Andere Zooi (de drie categorieen waaruit onze kerstversiering zo ongeveer bestaat) moet evenredig over de boom verdeeld zijn. Eventuele slingers moeten horizontaal lopen, en (dat spreekt vanzelf) steeds even ver onder elkaar hangen.







De meesten begrijpen gewoon niet wat een exacte wetenschap het is, kerstbomen optuigen. En hoeveel er van afhangt. De belangen die ermee gemoeid zijn. Ik weet het, ik weet het - Ik Ben Slechts Een Roepende In De Woestijn [dramatische zucht], maar we hebben het hier wel over de toekomst, mensen.






Weet je wat er gebeurt als een boom scheef is opgetuigd? Nou? NOU?







DAN VERGAAT DE WERELD.








Op mijjn handen zitten dus, dat deed ik, terwijl mijn drie met armen vol glimspul losgingen op de boom.







Ok, ok - ik kreeg wat zenuwtrekjes in mijn linkeroog, zo nu en dan.


Maar het eindresultaat was, ineens, een kerstboom die precies is zoals zij zijn: spontaan, vrolijk, kleurrijk, gezellig en op geheel eigen wijze he-le-maal perfect.







En ik vind hem geweldig.

18 reacties:

Jolanda zei

Haha!
Hij is prachtig!
En GROOT!!
Wij gaan er straks 1 halen.
Vanmiddag laten wij onze 3-jarige 'los' met het versieren.
Ben benieuwd.. ;-)

femke zei

Ik vind hem prachtig! Hij komt net uit een boek! Knapperds hoor!

Andrea zei

Dat kost ook mij elk jaar nog moeite, het versieren los te laten..En dat voor iemand die in een vorig huis in elk vertrek ene andere boom hadstaan, met kleuren die in dat vertrek pasten.., zucht...
Het liefst zou ik dat snachts doen
(dan zie je de lichtjes ook het best ;))maar ja dan zijn z esmorgens zo verdrietig...
En wta is er mooier dan zo´n plaatje van een dochter die zo ingespannen bezig is, beschenen door kerstboomlicht?? Ik ka niets bedenken!!

Annemarie zei

Ik ben dan werkelijk zo neurotisch dat als iedereen in bed ligt hier en daar nog wat dingen 'inèèns' veranderen. Ja..ik weet het. Kan er ècht ècht niks aan doen. T'zit in mij ;)) Mn hoofd zegt: niet doèn. Terwijl mn handen het al gedaan hebben. *zucht*

Anoniem zei

Wauw, wat hebben ze het mooi gedaan!! :-) Heel leuk.

Liefs,
Barbara

Annemiek zei

MOOI !!!!!!!!!!!!!

Brigitte aka Scrappassie zei

LOL heeel herkenbaar ;-) Maar de boom is werkelijk prachtig geworden !

jojoco zei

Mooi geworden, vooral die gele bal links uitstekend aan dat takje ;).

Erg herkenbaar hoor. Ik ben ook zo'n neuroot. Bij mij mogen de kinderen pas helpen als ik alle lichtjes al in de boom heb gehangen.

Moet wel lachen om je stukje trouwens!

Bienvenue zei

Ben het helemaal met je eens, de boom is echt prachtig! Krijg nu al zin om aan die van ons te beginnen!

Ilona zei

Wauw, wat een gave en grote boom! Hij spat helemaal van de foto af!

inge zei

en ik ook. ik zou er bijna eentje gaan halen, nu ; )
(o nee, geld en o nee, eerst feestje en verjaardag nog en nou ja, nee dus. maar wat is 'ie mooi! =)

Marleen zei

Hij is mooi geworden! Echt een gezellige boom...

Jill zei

Super mooie grote boom, die van ons trouwens ook, hoor!!! Hihiihi!!!
Enne wat hebben jullie op de top zitten? Want dat zien we niet op de foto, hé?! Bij zit er een mooie gouden engel op, en die steek ik er steeds als laatste op en dan de lichtjes aan! Ooooooooo ...

Anoniem zei

Helemaal mooi geworden!!
En... heb je de neiging al gehad om toch stiekem een paar dingen te verplaatsen? Ik wel namelijk en heb het gedaan ook, ha. Merken ze niks van (denk ik)
XSuus

Lietje zei

Goh, en ik maar denken dat ik de enige perfekte kerstboom neuroot ben ;-)

Rieni zei

wat een prachtige boom!!! ze hebben het echt super gedaan

Annelies zei

Genieten nu..van de boom, die door de kids als een prachtstuk prijkt!

Rietje zei

Ik vind GINORMISCH een geweldig woord!

Maar de boom ziet er ook mooi uit :-)

Rietje